Naše pivo

Naše stálá piva

Na čepu jsou vždy připravené tři stálice:

10 LEGIE® se oproti jiným desítkám vyznačuje vyšší hořkostí i plností, proto je určena hlavně milovníkům hořkého piva. Vyšší hořkosti je dosaženo použitím větší dávky kvalitních českých chmelů.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 10 % EPM, 4,2 % alkoholu.

12 REPUBLIKA® je vyvážený ležák pro ty, kdo nemusí tak hořké pivo. Sladová chuť s jemnou hořkostí je dána žateckým chmelem a moravským sladem.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 12 % EPM, 5,1 % alkoholu. 

13 MONARCHIE® tmavá, vybočuje z řady černých piv, protože není tak sladká. V chuti ucítíte pražený slad, kávu a po polknutí v ústech dlouho doznívá chuť čokolády. Přesto si však tento ležák zachovává plnost tmavých piv.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 13 % EPM, 5,5 % alkoholu. 

Pivní speciály

Pravidelně na čepu střídáme

Vaříme nejen piva plzeňského typu, ale i pšeničné a různé druhy zahraničních piv např. anglické styly APA, Pale Ale, americká piva APL, irské Stouty, IPA a další.

A protože jsme na lodi, i jména našich piv jsou odvozena od názvů významných lodí té dané oblasti. Pro americké speciály jsme vybrali jména známých kolesových parníků jako byl NEW ORLEANS, anglická piva nesou názvy lodí QUINCI, HOOD či VICTORY, německé podle křižníku PRINZ EUGEN a naše ležáky jsou pojmenovány podle českých lodí LEGIE, REPUBLIKA nebo MONARCHIE, která byla lodí Rakouska-Uherska.

Přímý prodej

Ochutnali jste u nás

12 REMORKÉR speciální pivní ležák se vyznačuje výraznějším chmelovým a lehce citrusovým aroma díky přidání chmele Kazbek za studena do ležáckého tanku. Jde o první pivní speciál, který se díky pozitivním ohlasům, stal nejoblíbenějším pivem, proto se Remorkér vařil znovu a nedávno se opět vrátil na náš výčep.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 12% EPM, 5,3% alkoholu.

11 TRENTON Svrchně kvašené plné pivo, American wheat Ale, s tropickým aroma a vyšší hořkostí. Podíl pšenice a ječných sladů tvoří svěží, příjemně  pitelný základ. Ve vůni převládá citrusové aroma grepu, mandarinek, také nádech ostružin a manga s jemnou kořenitostí. Použité chmely Citra, Cascade a Galaxy.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 11 % EPM, 4,9 % alkoholu.

9 MARWARRI svrchně kvašené výčepní pivo, styl wheat ale / fruit beer. Spolu s ječnými slady jsme použili i pšeničný slad a to vše spojili s čerstvými jahodami z Vraňan. Osvěžující letní speciál, a jemnou hořkostí a ovocnými tóny.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 9 % EPM, 3,8 % alkoholu.

16 ARKTIKA Svrchně kvašené silné pivo, pivní styl American India Pale Ale, single hop Ekuanot. Tento speciál dokáže prolomit ledy. Jedná se o americký chmel s citrusovým aroma, ve kterém převládá tropické ovoce, citron, limetka, papája, jablko a zelený pepř. Speciální slady, pořádná dávka chmele a vysoký obsah alkoholu jsou zaručená kombinace k posílení imunity a zdravého ducha. Doporučuje deset z deseti doktorů, maximální denní dávka není stanovena. 

Nefiltrováno, nepasterizováno, 16 % EPM, 7,5 % alkoholu.

14 NEW JERSEY svrchně kvašené silné pivo typu Juicy NEIPA. Tento pivní styl se vyznačuje vysokým chmelovým aroma a světlým zákalem připomínající pomerančový džus. Použity byly speciální slady, pšenice a ovesné vločky. V kombinaci čtyř amerických a australských chmelů vzniká silné aroma tropického ovoce a citrusových plodů.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 14 % EPM, 5,6 % alkoholu.

13 SAVANAH je svrchně kvašené silné pivo pšeničné, typu American Hefeweizen. Typická banánová a hřebíčková vůně, kterou vytvoří pšeničné kvasinky, je u tohoto pivního stylu ještě podpořena vůní dvou amerických chmelů. Citra je chmel, který se postará o citrusovou vůni a Simcoe dodává lehce kořenitý nádech. Použité slady plzeňský, pšeničný a karamelový ze sladovny Kounice.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 13 % EPM, 5,74 % alkoholu. 

12 FRESH JAZZ vyvážený ležák chmelený čerstvým chmelem ze srpnové sklizně v Žatci – single hop Žatecký poloraný červeňák. Jedná o se stejně vyvážený ležák, na jaký jste zvyklí, který je výjimečný právě tím, že byl použit výhradně čerstvý chmel přímo z chmelnice. Tato příležitost se nabízí jen jednou do roka v době sklizně chmele

Nefiltrováno, nepasterizováno, 12 % EPM, 5,1 % alkoholu.

11 COMET je vrchně kvašený světlý ležák. APA – lehké pivo s vyšší hořkostí a nižší plností, ideální do prvních prosluněných dnů. Díky vysokému prokvašení je velmi dobře pitelné, osvěžujícího charakteru.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 11 % EPM, 5,2 % alkoholu.

31 ARIZONA je svrchně kvašené speciální pivo. Tmavý speciál ve stylu barley-wine, řadí se mezi nejsilnější piva, připomínající portské víno. Dominuje zde především velmi silná plnost společně se sladkostí, v závěru pak lehce doznívá hořká chmelová chuť.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 31 % EPM, 8,7 % alkoholu.

34 TITANIC svrchně kvašený tmavý speciál, směřovaný do pivního stylu Stout, je vzhledem ke své stupňovitosti, velmi plný s výraznou sladkostí. Teprve při doznívání se projeví adekvátní hořkost a připojí se chuť karamelového a praženého sladu s nádechem čokolády.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 34 % EPM, 11,5 % alkoholu.

16 VICTORY v pivním stylu India Pale Ale, je původem z Velké Británie a má zlatavou až měděnou barvu. Díky použití čtyř druhů chmele, získává pivo lehce citrusovou vůni, dokonale kontrastující se silnou hořkostí a vysokým procentem alkoholu, což je pro anglická piva charakteristické.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 16 % EPM, 5,9 % alkoholu.

9 CANBERRA je svrchně kvašené výčepní pivo typu Fruit IPA. Ovocný speciál výrazný svou barvou, získanou ze stoprocentní lesní borůvky. Vařeno bez jakýchkoliv přídavků za použití českých chmelů, sladů a ovoce. Díky vysokému množství borůvky získává osvěžující ovocnou chuť.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 9 % EPM, 3,8 % alkoholu.

13,5 HONEY FITZ je světlý medový ležák, řadící se do skupiny ochucených piv, se skládá z plzeňského sladu českých a amerických chmelů. Svou medově zlatavou barvu získává díky přidanému lučnímu medu. Tento sváteční speciál díky vyššímu obsahu alkoholu zahřeje při dlouhých svátečních večerech.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 13,5 % EPM, 6 % alkoholu.

11 SYMFONIE je svrchně kvašené světlé pivo typu APA. Toto speciální pivo je inspirováno hudbou Pražského symfonického orchestru FOK. Nejen ve jménu „Symfonie!“, ale i lehkost hudby je reprezentována díky lahodnému mixu plzeňského a karamelového sladu spolu s německým a americkým 

Nefiltrováno, nepasterizováno, 11 % EPM, 5 % alkoholu.

13 ORION  je polotmavé, svrchně kvašené speciální pivo typu I.P.A. Chuť ze začátku lehce nasládlá, pražená postupně přecházející do chmelové hořkosti. Plnost piva doplňuje za studena přidaný chmel Apollo, který přidává dílu letní nádech grepu či hrušky.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 13 % EPM, 5,5 % alkoholu.

13 NEW ORLEANS je americkou variantou anglického pivního stylu India Pale Ale, který se vyznačuje nižší stupňovitostí a hořkostí. Při vaření byly použity dva druhy amerických chmelů se třemi druhy sladu. Má zlatavou až jantarovou barvu a chuť piva doprovází nádech citrusové vůně

Nefiltrováno, nepasterizováno, 130% EPM, 5,6 % alkoholu.

15 HOOD tmavý Stout, patří svým původem mezi piva, pocházející z britských ostrovů. V chuti i vůni piva ucítíte směs pěti aromatických sladů a karamelovou chuť doprovází lehce kyselý dozvuk, typický právě pro irské stouty.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 15 % EPM, 6,4 % alkoholu.

13 PRINZ EUGEN je spodně kvašený, polotmavý pivní speciál jantarové barvy, které bylo dosaženo díky použití převážně mnichovského sladu. Dva druhy českých chmelů se postaraly o příjemnou hořkost, jež koresponduje s velmi plnou, až nasládlou chutí a vše završuje střední říz.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 13 % EPM, 5,5 % alkoholu.

17 PRAGA polotmavý český ležák, kterému při prvním dojmu nejvíce dominuje karamelová chuť, doplněná jemnou sladkostí. Se vším pak příjemně ladí přiměřená hořkost, získaná z kvalitních českých chmelů.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 17 % EPM, 6,9 % alkoholu.

12 JISKRA je spodně kvašený světlý ležák. Tak jako se u nás v 19. století používala rýže při vaření piva, i my jsme do tohoto ležáku navíc k plzeňskému sladu použili rýži. Napomáhá k vyšší pěnivosti piva a nechává více vyniknout chmelovou chuť a hořkost. Chmel Kazbek dodává pivu jemně kořenité a citrusové aroma.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 12 % EPM, 4,5 % alkoholu.

16 SANSSOUCI je polotmavé speciální pivo, silný ležák typu BOCK. Tento druh vznikl v Německu během 14. století. Použili jsme 4 druhy sladů, díky kterým má pivo zlatohnědou barvu i vyšší plnost. Charakter hořkosti je spíše mírný, ideálně se tak hodí k ostatním chutím.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 16 % EPM, 5,5 % alkoholu.

11 TRITON je Svrchně kvašené plné pivo typu IPA, single hop Uran. Díky nově vyšlechtěné odrůdě chmele Uran z Chmelařského institutu v Žatci, můžete být mezi prvními, kteří ochutnají tento chmel. Pivo získává výrazné chmelové aroma, hořkost a kořenité ovocné tóny s doznívajícím charakterem.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 11 % EPM, 5,2 % alkoholu.

15 VLTAVA Spodně kvašené silné pivo. Stejně jako parník Vltava, i k nam na výčep z ležáckých tanků připlul tento pivní speciál. Plnost a měděnou barvu doplňuje jemná chmelová hořkost, typická pro Žatecký chmel. Jedná se o novou odrůdu SAAZ comfort z Chmelařského institutu v Žatci. Použité slady plzeňský a mnichovský ze sladovny Kounice.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 15 % EPM, 5,8 % alkoholu.

9 CORONIA je světlé svrchně kvašené výčepní pivo. Svou nízkou stupňovitostí se hodí zejména na letní osvěžení. Vyniká především svou vyváženou hořkostí s nádechem citrusů. Svěžest piva doplňuje jemná chuť exotického manga.

Nefiltrováno, nepasterizováno, 9 % EPM, 3,6 % alkoholu.

cs_CZČeština

Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit vašim potřebám. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.